Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Proč Rusko a Ukrajina? Zapomínáme na Západ a Libyi a Irák?

Proč Rusko a Ukrajina? Zapomínáme na Západ a Libyi a Irák?

Dvojí standardy, genocidní, rasistické, křižácké a zapomnětlivé vědomí Západu vůči Rusku ve válce na Ukrajině, jako tomu bylo vůči Iráku ve válce v Perském zálivu, píše Claudio Resta pro VT Italia.

Ilustrační foto
14. května 2022 - 10:30

Vědomí Západu dvojího metru ve smyslu posuzování činů druhých podle velmi odlišných kritérií, které řídilo v nedávné minulosti své vlastní jednání.

Abych uvedl jen jeden příklad, zmínil bych válku v Perském zálivu, ale lze uvést i další příklady, kdy se Západ v nedávné minulosti choval daleko agresivnějším, svévolnějším a mnohem méně respektujícím způsobem lidských práv než Rusko, např. i v libyjské válce.

Dovolte mi připomenout, že válka v Zálivu byla vojenská kampaň koalice 35 zemí vedená USA proti Iráku v reakci na iráckou invazi a následnou anexi Kuvajtu.

Existuje dvojí protikladná analogie s válkou v Zálivu a válkou na Ukrajině, z jednoho úhlu pohledu je ruský pokus o anexi Ukrajiny svým způsobem analogický s anexi Kuvajtu Saddámovým Irákem.

Z opačného pohledu smíšená strategie poskytování zbraní Ukrajině a kampaň sankcí proti Rusku vedená koalicí mnoha zemí vedenou USA.

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma válkami je v tom, že ozbrojené síly koalice ochotných byly přímo zapojeny do války v Perském zálivu, zatímco ve válce na Ukrajině jsou zapojeny hlavně (?!) nepřímo jako dodavatelé zbraní, podporovaní silnou protiruskou propagandou a falešnými zprávami na mainstreamových a sociálních sítích.

A proklamovaná nepřímá povaha této války zní jako trik! Eskamotáž.

A připomeňme také fakt, že tato válka se zdá být také válkou s ekonomickými údery. Mezi jejichž cíle patří hladomor v nerozvinutých zemích a kolaps ekonomik ochotné koalice, především evropských.Stejně jako účinky opatření proti Covid 19, podívejte se, jak zvláštní! Podívejte se na náhodu!

Nicméně, zpět k válce v Zálivu, sestávala ze dvou kampaní: První v roce 1991 a druhá v roce 2003 se to stalo způsobem, který byl extrémně násilný a krutý (útok buldozerem, Highway of Death mimo jiné), a myslím, že by byl jistě v tomto duchu schválen Ženevskou konvencí, kdyby jen taková konvence v těch starých časech byla schopna předvídat tyto nové současné útočné techniky.

A bohužel už to není doba rytířského válčení a kodexu cti, ale fordistické průmyslové ničení nepřátelských sil a zbraňových systémů.

V pečlivé manipulativní strategii PR a kontroly médií jako ve filmech Vrtěti psem…

Tato tažení války v Zálivu byla doprovázena přísnými sankcemi, které mimo jiné způsobily dlouhý a vleklý masakr dětí, které nemohly dostat potřebnou péči

Bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová v době války v Perském zálivu a sankcí veřejně přiznala, že si myslí, že smrt půl milionu iráckých dětí v důsledku sankcí proti Iráku „za to stála“, a to v naprosté lhostejnosti a pokrytectví. Západu za „demokracii a lidská práva“.

Tyto sankce, které je dobré zdůraznit, trvaly asi dvanáct let, takže jejich účinky byly dlouhodobě dobře patrné, byly dány genocidním, rasistickým a křižáckým postojem Západu.

Rasistický a křižácký postoj vůči těm muslimským a nezápadním a židovským iráckým dětem.

Stejně rasistický a křižácký postoj jako ten současný vůči ruským ortodoxním lidem.

Jejichž náboženství není v USA ani tak schválené jako to židovské, ani jako katolické a protestantské, kde všichni jsou oblíbenci strýčka Sama a všichni jsou rivalové ortodoxie.

Malý detail na závěr: Myslím si, že sankce proti patriarchovi Kirillovi jsou obzvláště nevhodné.

(rp,prvnizpravy.cz,veteranstoday,foto:arch.)

43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX