Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Roček: Nancy Pelosiová jde k čertu, Hunter Biden na pekáč, a co dál?

Roček: Nancy Pelosiová jde k čertu, Hunter Biden na pekáč, a co dál?

Politika je občanská válka motivovaná kšeftováním. Proto se nelze divit, že v National review se v den svatých klíčů (tedy 17.listopadu) tetelili s mírnou spokojeností.

František Roček, publicista
18. listopadu 2022 - 08:20

Z minima, co získali v USA republikáni v kongresových volbách, se snaží na úkor demokratů z prdu udělat kuličku velkou jako Kapitol, zamýšlí se nad situací publicista František Ročekv komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Republikáni se chlubí, že ve Sněmovně reprezentantů zahájili vyšetřování Huntera Bidena, tvrdí, že jeho fotr prezident hrál aktivní roli v divných obchodních jednáních. K tomu ještě demokraticky stará čarodějnice Pelosiová odstoupila z vedení, byť dokud neumře, bude dál působit v Kongresu.

Bidenovi na pekáči (a na česneku?)

Zatím co demokraté chtějí právní motorovou pilou udolat šíleného Trumpa, republikáni chtějí z rodiny Bidena udělat feťáky, zloděje a magory. Prostě demokratické politické páření.

Prý republikáni již shromáždili usvědčující důkazy o podvodech, porušení zákona o registraci zahraničních agentů, praní špinavých peněz a daňových únicích, mezi jinými zločiny údajně spáchanými Bidenovou tlupou.

Plánují učinit Bidenovy zahraniční obchodní styky ústředním bodem úsilí výboru o dohled v novém Kongresu. Republikánové se prsí: „Máme důkazy, že finance, kreditní karty a bankovní účty Huntera a Joe Bidena byly smíšené, ne-li sdílené. A přinejmenším na některých účtech banky zvedaly červené vlajky naznačující podezřelou nebo nezákonnou činnost."

Prý obchodní partneři Huntera Bidena se setkali s jeho otcem při mnoha příležitostech, když Biden sloužil v Severoamerikánově jako viceprezident.

V National review nezapomněli připomenout, že obchodní aktivity a užívání drog Huntera Bidena jsou pro prezidenta dlouhodobou politickou přítěží, když nečinně přihlížel a prohlásil, že je na svého syna "hrdý". Podle zprávy Washington Post z minulého měsíce americký prokurátor v Delaware zvažuje obvinění proti Hunteru Bidenovi, kterému federální vyšetřovatelé předložili důkazy, že se Biden dopustil daňových úniků a lhal o svém užívání drog ve formuláři, který vyplnil, aby si koupil střelnou zbraň. V té době užíval crack.

Hallie Bidenová, vdova po Hunterově zesnulém starším bratrovi Beauovi a Hunterova bývalá přítelkyně, údajně před ním zbraň schovala, protože se "bála", že by ji "použil".


Umře ve stoje?

Nelze se divit, že v prorepublikánském National review koncem října věští, že „prezident se nám pomalu zhoršuje před očima“.

V den svatého Antonína Maria Klareta, tedy ve 24. den měsíce října L. P. 2022, napsali, že v posledních zhruba dvou týdnech prezident Biden... trval na tom, že ekonomika je "silná jako peklo" (není; dokonce i národ ho prosí, aby se přestal chlubit tím, jak skvěle se ekonomice daří), také bez obalu tvrdil, že situace na Ukrajině směřuje k "Armagedonu" (zatím se tak nestalo a zdálo se, že nikdo jiný v americké vládě neví, o čem Biden mluví), též trval na tom, že jeho záchranný balíček studentských půjček byl schválen Kongresem, jenže nebyl. Také tvrdil, že snížil náklady na energie (od začátku svého prezidentství to v žádném případě neudělal – elektřina, zemní plyn, benzín, nafta, topný olej).

Autor článku se srdcervoucím kvikotem napsal: „Prosím, přestaňte mi říkat, že tento muž, který příští měsíc oslaví 80. narozeniny, je v pořádku, že je ostrý jako připínáček, že nevykazuje známky stáří ve své schopnosti myslet a mluvit…“

Republikáni zcela upřímně křesťansky doufají, že Biden zcepení v přímém přenosu, protože náznaky toho se množí. Ale z praktického hlediska to nevadí. Nastoupí nějaký viceprezident a dojede se do voleb.

Z tohoto hlediska předvídané se stalo realitou: V den svatých klíčů (17.listopadu) mohli napsat, že Pelosiová odstoupila z vedení, bude ale dál působit v Kongresu.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová ve čtvrtek oznámila, že po dvou desetiletích ve funkci odstoupí z vedoucí funkce. „Nebudu usilovat o znovuzvolení do vedení demokratů v příštím Kongresu," řekla Pelosiová, ale dodala, že bude ve sněmovně i nadále zastupovat voliče v San Franciscu.

Kalifornská zákonodárkyně se vzdává po 19 letech pozice šéfky demokratického klubu.

Objevily se v souvislosti s tím srandovní hlášky jako např., že Pelosiová pravděpodobně pomůže zvládnout příchod svého nástupce, informovaly Punchbowl News, a očekává se, že se stane strážkyní demokratické moci ve sněmovně, kde její strana působí v menšinovém postavení.

„V příštím Kongresu budou demokraté ve Sněmovně reprezentantů i nadále hrát vedoucí roli v podpoře agendy prezidenta Bidena - se silným vlivem na mizivou republikánskou většinu," utěšovala se mediálně Pelosiová ve středečním prohlášení.Chybovat je děsná psina, pokud se jenom díváte

Nezajímá mě vnitřní politika ani v Ruské federaci ani v USA. Pro nás v Evropě je jedno jací úchyláci jsou v USA u moci. Jsou to z hlediska zahraniční politiky mocenská dvojčata. Přesto některé aspekty vnitřní politiky jsou zřejmé na první pohled.

Republikánům velmi ublížila konzervativní potratová ptákovina. Padesát let platilo v USA právo, které zaručovalo všem ženám možnost interrupci. To v červnu Nejvyšší soud USA zvrátil. Rozhodnutí o potratech teď je na jednotlivých amerických státech a mnoho z nich už zavedlo zákazy či různá omezení.

Obecně platí, že jde o republikánské blbé rozhodnutí. Každá soudná žena proto měla chuť při volbách kopnout republikánské kandidáty do hlavy. Právo na potrat musí být základním právem ženy. Při sexu je žena v bezvýchodném postavení, pokud nemá cíleně zavedenou antikoncepci, nebo když antikoncepce selže.

Muž si zaskáče a žena aby se o jeho haranta starala až do dospělosti, bez ohledu na to zda chce otěhotnět? Žena má právo ne povinnost otěhotnět. Republikáni právo volby porušili. V tomto případě právo volby nás odlišuje od zvířat více než fakt, že hadi a velbloudi neumí pracovat s počítači.

Je zázrak, že republikáni kongresovými volbami prolezli jako nevítězní vítězníkovníci s minimem hlasů navíc, s odřenýma ušima.

Sice mě nezajímá vnitřní politika ani v Ruské federaci ani v USA, ale ke kongresovým volbám v USA mohu říci, že vnitřní ekonomická situace byla na zvažování a naivitě každého jednotlivého voliče, jak situaci interpretuje. Ale byly dva signály obecné závažnosti. V jednotlivých státech a obvodech voliči vnímali různé signály chamtivosti a preferování někoho na úkor všech. A v mnoha případech demokratičtí lháři, kteří se drápali do kongresového koryta podceňovali obavy voličů ze vzrůstající kriminality. A to mnohdy jenom proto, že toto téma preferovali republikánští lháři drápající se též do kongresu.

Upozornil na to např. v den svaté Markéty Skotské, tedy v 16. listopadový den, v New York Times politický profík Howard Wolfson (byl hlavním politickým poradcem bývalého starosty New Yorku Michaela Bloomberga a v letech 2010 až 2013 zástupce starosty města. Byl také hlavním poradcem senátní kampaně Hillary Clintonové a ředitelem komunikace její první prezidentské kampaně).

Kromě signálů zmíněné chamtivosti upozornil na podceňování kriminality: „... tváří v tvář kriminalitě, která v New Yorku vzrostla asi o 30 procent, demokraté většinou popírali, že by existoval problém s kriminalitou v rozsahu, který republikáni vykreslovali v častých reklamních kampaních…

Během podzimní kampaně republikáni na předměstích New Yorku a na severu státu útočili na  demokraty kvůli zločinnosti… Fandil jim list The New York Post, který na titulní stranu uváděl střelbu, vraždy a násilí v metru. Demokraté si na toto zpravodajství stěžovali, ale zápas s městskými bulvárními deníky je součástí předvolebního boje – a The Post nevyráběl zločin; jen ho zvýraznil.“

Vzteklá v demokratickém nálevu


Do jisté míry pomohla směrem ke zdi demokraciánům i Pelosiová. Někteří o ní hovořili jako o čarodějnici, vzteklé, pomstychtivé a velkohubě agresivní. Třeba Trumpa zesměšnila jako "morbidně obézního". Trump opětoval urážku tím, že řekl, že Pelosiová je "nemocná žena" s "duševními problémy".

Republikáni jako projev Bidenovy demence považují jeho prohlášení, když Pelosiovou nazval „nejdůležitější předsedkyní Sněmovny reprezentantů v naší historii".

U některých voličů, kteří se zabývali i jinými než vnitropolitickými a vnitroekonomickými signály se stala Peloisová sebestřednou kvůli Tchaj-wanu. Její cestu na Tchaj-Wan vnímali jako ušmudlaný zástupný cíl. Politickou komedii.


Pro její zbytečně mediálně, a tudíž i politicky vyhrocenou a zcela zbytečnou cestu, neměl velké pochopení ani Pentagon. Stařeček Biden ji sice podpořil, ale tomu lze říkat poznaná nutnost.

Cestu jako komedii dokazuje to, že když letadlo s Peloisovou na Tchaj-Wan bylo ve vzduchu, více než 2,9 milionu lidí se přihlásilo ke sledování trasy letu na populárním webu FlightRadar 24, který sleduje lety. Lidé byli zvědaví jak budou reagovat Číňané.

Protože se nic zvláštního nedělo, skončila Pelosiová podle předpokladu – nebyl důvod se nějakou bláznivou Peloisovou dál zabývat. Když odlétala z Tchaj-wanu sledovalo její let jenom 92 000 lidí.

Přikláním se k hypotéze, že Peloisová po volbách cítila, že její komediální vystoupení již nemají patřičný glanc a vymluvila se, že si bude hrát jenom na prostou kongresmanku, když začátkem tohoto měsíce uvedla, že brutální útok na jejího manžela Paula Pelosiho ji tíží, když zvažovala, zda odejít do důchodu.

„Musím říct, že mé rozhodnutí bude ovlivněno tím, co se stalo,“ řekla pro CNN. Ale to mohla být jenom zástěrka.

Mohla toho využít i k prohlášení, že brutální útok na jejího manžela Paula Pelosiho ji tíží, ale o to více ji posílil, a chce o to více neúnavně bojovat v kongresu proti politickému extrémismu, čímž by samozřejmě myslela proti republikánům.

Zajímavé, ale maso to není


Peloisová je sice výrazně ukecaná, ale průzkumy veřejného mínění nenaznačují, že by z voleb byli voliči nějak nabuzení, další kandidatura Trumpa na gáži prezidenta severoamerické unie také nikoho nerajcuje.

Zajímavější v každém případě je případ řidiče jedoucího v protisměru, když pokácel desítky losangeleských policejních rekrutů na ranním běhu. Pro obecenstvo je případ zajímavý tím, že létali vzduchem, a desítky z nich byly zraněny a někteří přišli o končetiny.

Skupina 75 rekrutů z oddělení šerifa okresu Los Angeles a nedalekých policejních oddělení běžela v těsné formaci po ulici ve Whittieru v Los Angeles těsně před 6:30 hod. ve středu 16.11. 2022. SUV projelo přímo jejich středem. Řidič byl střízlivý.

To je bezesporu zajímavější zpráva, než povídání o Peloisové.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)