Svátek má: Albert

Zprávy

Velikost textu:

Rusko Západu: Vaším úspěchem bylo kobercové vybombardování Rakky!

Rusko Západu: Vaším úspěchem bylo kobercové vybombardování Rakky!

Ruské ministerstvo obrany reagovalo na prohlášení Jean-Yvese Le Driana o „přisvojení“ si Ruskem „vítězství“ nad teroristickou skupinou „Islámský stát" v Sýrii.

Ilustrační foto
11. prosince 2017 - 10:10

Ruské ministerstvo obrany vyjádřilo překvapení nad výroky ministra zahraničních věcí Francie, Jean-Yvese Le Driana o „ruském přisvojení si vítězství nad IS“.

„Skutečnost, že dnes IS v Sýrii poražen – je přičítáno především na syrskému vedení a vládním jednotkám,“ poznamenalo ministerstvo. „S podporou ruského letectva osvobodila syrská armáda od teroristů IS stovky měst a obcí a získala kontroli legitimního vedení prakticky na celém území země,“ citovala resort agentura TASS.


Ministerstvo obrany dále uvedlo, že „celou tu dobu byla mezinárodní koalice (vedená USA)  zaměřena na boj proti syrským vládním silám, včetně přímého bombardování jejích pozic v Deir az-Zouru“. „Během tří let své existence „koalice“ teprve nedávno zaznamenala první výsledky v boji proti IS v Sýrii, když zničila masivním bombardování Rakku spolu s civilisty,“ dodalo ministerstvo.


Zároveň upozornilo na skutečnost, že, jak potvrdila britská BBC, tato koalice povolila jádru radikálu IS svobodně opustit město a spojit se s dalšími bojovníky v Deir az-Zouru. „Proto, pokud existuje nějaká pozitivní role „mezinárodní koalice“ při zničení IS v Sýrii, pak spočívá jen v tom, že nemohla zničit kobercovým bombardováním, stejně jako Rakku, další syrská města,“ zdůraznilo ruské ministerstvo obrany.

(kou, prvnizpravy.cz, tass.ru, foto: arch.)