Svátek má: Ivo

Zprávy

Velikost textu:

Sin-chua: Jak USA tahají za nitky informační války na Ukrajině

Sin-chua: Jak USA tahají za nitky informační války na Ukrajině

Probíhá rozsáhlá informační válka, přičemž jediným hlavním iniciátorem jsou Spojené státy.

Bílý dům
16. dubna 2022 - 04:20

Pod hegemonií západního vyprávění se Washington zajímá o šíření faktů a pravdy. Sin-chua Nová Čína)  přezkoumává běžné taktiky používané USA k oklamání mezinárodního veřejného mínění o událostech na Ukrajině.

Čínská  tisková agentura Sin-chua   zveřejnila  podrobný popis metod používaných západním, a konkrétněji americkým establishmentem ve své probíhající informační válce proti Rusku .

První zmíněný bod: Vyvolat neklid a povzbudit nepřátelství. Kromě prvků dokonale uvedených v  článku Sin-chua  je třeba skutečně uznat, že když dnes pozorujeme nezanedbatelnou část západního veřejného mínění (musíme upřesnit: západní), nenávist vůči Rusku je více než hmatatelná. A „pečlivě“ udržovaná svými podněcovateli.

Jestliže v zemích, jejichž režimy jsou dlouhodobě a jednoznačně rusofobní – tato nenávist ke všemu ruskému nakonec není nová – od Polska po Litvu, procházející Rumunskem, je faktem, že dnes tato strategie západního establishmentu zasáhla široké publikum, mj. v evropských zemích, kde tato rusofobie nebyla na srovnatelné úrovni.

Druhý bod:  Sin-chua také správně připomíná politiku dvojího metru, zdůrazněnou v ukrajinské krizi. Čínská tisková agentura říká, že zatímco Spojené státy jsou zaneprázdněny požadavkem sankcí proti Rusku za „porušení mezinárodního práva“, mlčí, když se jich ptají na jejich zločiny, včetně propagace Monroeovy doktríny v Latinské Americe, bombardování Jugoslávie bez legálního základu a jejich invaze do Afghánistánu, Iráku a Sýrie. Kde je tedy pokání a odpovědnost Spojených států?

USA propagovaly své neoliberální principy, jako je vymazání národních hranic v kultuře a sportu a nedotknutelnost soukromého vlastnictví. Ale od vypuknutí rusko-ukrajinského konfliktu byla ruská aktiva zmrazena v zahraničí, zatímco umělci a sportovci byli zablokováni a pronásledováni. Sankcím neunikly ani kočky, stromy a balet ruského Labutího jezera.Třetí bod: Šíření fám. To si americká propagandistická mašinérie vzala k srdci a zavádí do praxe. Příklady citované v  článku Sin-chua  jsou velmi odhalující. Čínská mezinárodní tisková agentura navíc zároveň neopomene připomenout obrovské manipulace amerického establishmentu v Iráku či dokonce v Sýrii: 5. února 2003 na zasedání Rady bezpečnosti OSN věnované Iráku Colin Powell, tehdejší ministr zahraničí USA, předložil lahvičku s pracím práškem a prohlásil, že je to důkaz, že Irák vyvíjí chemické zbraně.

Autoři článku také významně připomínají vysoce pochybné aktivity organizace, jako jsou Bílé přilby, financované mimo jiné Spojenými státy, a jejíž aktivity v oblasti manipulace, zejména útoků pod falešnou vlajkou, byly zmíněny. mnohokrát.

Čtvrtý bod: Cenzura. Jakkoli se totiž Západ snaží prezentovat jako obránce svobody projevu, současné události naopak ukazují, do jaké míry tentýž Západ uplatňuje metody, které by nám mohly připomínat ty z Třetí říše.

Sin-chua  cituje blokování ruských médií v celé Evropě, povolení Meta pro uživatele Facebooku publikovat násilný protiruský obsah nebo příklad francouzské novinářky Anne-Laure Bonnel – která několik let realizovala reportáže  na Donbasu  – a která dnes vidí, že je de-facto umlčována hlavními francouzskými médii a obecněji na Západě.

Posledním bodem, o kterém se  Sin-chua  zmínila,  je vnést do politiky show, zejména na setkání na vysoké úrovni. Způsobem, který je skutečně docela primitivní, ale zdá se, že funguje pro ty, kteří zůstávají připoutáni ke stylu prezentace událostí Hollywoodu a Netflixu.


Pokud zmíněný článek velmi správně přebírá různé body a různé metody americko-západní propagandy, je třeba také dodat, že jejich hysterie, která nyní dosáhla vrcholu, se značně zvyšuje v odmítání nezápadních zemí a národů nechat se unést v této rusofobii Západem.

Kromě toho je třeba také dodat, že mnohonásobná podpora vyjádřená ruské vojenské operaci na Ukrajině ze strany Afričanů, Asiatů nebo Latinoameričanů jen ještě více shazuje masku obyvatel Západu a jejich malého „chráněnce“ v Kyjevě – jmenovitě výhrůžky a zastrašování proti zmíněným zemím v čistě rasistickém a neokoloniálním stylu. Je třeba říci: Zatím bez velkého úspěchu pro západní atlantský establishment.

(rp,prvnizpravy.cz,observatuercontinental,foto:arch.)