Svátek má: Daniel

Zprávy

Velikost textu:

Spectator: Pro Spojené státy není skutečnou hrozbou Rusko, ale Čína!

Spectator: Pro Spojené státy není skutečnou hrozbou Rusko, ale Čína!

Zatímco americká média křičí o Rusech a „ruském zásahu", Čína metodicky rozšiřuje svou síť vlivu, napsal Spectator.

Ilustrační foto
25. února 2018 - 04:20

A jak je uvedeno v článku, představitelé americké politické elity přehlížejí tuto závažnou mnohostrannou hrozbu z Pekingu, ačkoli právě od něj přichází skutečné nebezpečí.

Ve většině případů je význam zpráv ruské intervenci v prezidentských volbách ve Spojených státech naprosto přehnaný, napsal novinář Roger Kimball ve svém článku pro Spectator.
 
„Zapomeňte na Rusko - pro Spojené státy je skutečnou hrozbou Čína," varoval autor.
 
V příběhu o tajné dohodě mezi Ruskem a Donaldem Trumpem existují dva ironické momenty. Za prvé, v současné době je známo pouze jedno spiknutí s Moskvou a do něho je zatažen předvolební štáb Hillary Clintonové, nikoliv Trump. Koneckonců, její tým a národní výbor Demokratické strany, tajně zaplatil za pověstnou „Steelovou dokumentací“ - za sběr špinavých pomluv shromažděných bývalým britským špionem Christopherem Steele s nejmenovanovanými „zdroji blízkých Kremlu“.
 
Tato opoziční studie přitahovala FBI, která ji využívala k získání tajných soudních příkazů ke sledování lidí, kteří byli členy Trumpova týmu.. Jinými slovy, centrála kapmaně Clintonové nepřímo konspirovala s ruskými zdroji – zpočátku kvůli vlivu na volby, a později, když to nefungovalo, k diskreditaci soupeře demokratů.

USA řeší ruskou hrozbu a mezitím Čína obsazuje americké společnosti
 
Druhým ironickým bodem je, že zatímco média křičí na Rusy, Čína metodicky rozšiřuje svou síť vlivu a síly.
 
Rozsáhlé umělé souostroví, postavené Čínou v Jihočínském moři a osázené různými zbraněmi je „do očí bijící pokus Číny rozšířit své územní nároky a zajistit svoji hegemonii v této části světa“, zdůraznil novinář v článku.
 
Téměř každý den se neobejde bez zpráv o čínských vojenských a technologických úspěších. Známé internetové stránky, venované technologii, nedávno varovaly, že americká dominance v oblasti vojenské techniky není již zaručena.
 
Kromě toho se Čína stala odborníkem v používání „měkké síly". Takže na amerických univerzitách se objevily Konfuciovy instituty - kulturní centra sponzorovaná čínskou vládou.

 
„Jsou to nejen potenciální útočiště pro špiony, ale i centra čínské vlády, zaměřená na propagaci linie strany," zdůrazňuje autor.
 
„Politicky korektní elity v Americe křičí o ruském zásahu. Mezitím se za horizontem jejich vědomí objevuje vážná mnohostranná hrozba. Kdy se probudí?" uzavřel Roger Kimball.

(kou, prvnizpravy.cz, spectator.co.uk, foto: arch.)