Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Švédská televize vysílala dokument o dopingovém systému v Norsku!

Švédská televize vysílala dokument o dopingovém systému v Norsku!

Švédský televizní kanál SVT ukázal dokument o organizovaném dopingovém systému v norském sportu, uvedl expressen.se.

Ilustrační foto
7. února 2018 - 10:15

Film je založen na vyšetřování britského deníku Sunday Times a německého kanálu ARD. Podle médií v krvi lyžařů, která byla předložena k analýze od roku 2001 do roku 2010, byly nalezeny zakázané látky.

V tomto případě, podle novináře SVT Hasse Swense, byly tyto ukazatele nalezeny pouze u několika Švédů. Podle jeho názoru to znamená, že ve Švédsku neexistuje, na rozdíl od Norska, žádný organizovaný dopingový systém.

HuffPost: USA zavírají oči před svojí dopingovou špínou!
Bojíme se to říci nahlas: WADA je řízená anglosaskou lobby a politicky!

Novinář rovněž poznamenal, že Norská lyžařská federace se snaží zabránit zveřejnění informací o dopingu. Zároveň řekl, že „existuje mnoho důkazů" o existenci systému.

Svens také tvrdí, že téměř všichni lyžaři v Norsku, kteří v devadesátých letech získali ocenění na významných turnajích, použili drogy.

A...?


Jak se zdá, očekávat zdrcující zprávu WADA, vlnu celosvětového rozhořčeného odsouzení Norska (včetně jeho režimu), jeho postavení na pranýř a jednotlivé i skupinové rezoluce sportovních federací požadující vrácení medajlí a doživotních zákazů, včetně požadavků zákazu účasti norského týmu na Olympijských hrách či světových šampionátech, se zřejmě nedočkáme.

(kou, prvnizpravy.cz, expressen.se, foto: arch.)