Svátek má: Nora

Zprávy

Velikost textu:

Times: Johnson mění názor a chce vyhnat Huawei z Británie!

Times: Johnson mění názor a chce vyhnat Huawei z Británie!

Předseda vlády Velké Británie změnil názor na povolení Huawei k vytvoření systému 5G, napsaly The Times s odkazem na své zdroje

Ilustrační foto
2. června 2020 - 10:16

Může to být způsobeno tím, že podle nového zákona společnost nebude schopna používat americké mikročipy a nahradí je čínskými. Navíc Londýn celkově nyní reviduje svůj postoj k Číně.

Čínský gigant Huawei má tento týden vést rozhovory s vysokým britským vládním úředníkem. Mezitím, podle The Times, Boris Johnson sám změnil názor na to, zda umožnit této společnosti rozvíjet 5G síť ve Velké Británii.
 
Před tím bylo řečeno, že Huawei bude moci vybudovat 35% veškeré infrastruktury nezbytné pro poskytování nové generace komunikací. Nyní existují zprávy, že Johnson chce dohodu ukončit, a jako odůvodnění cituje novou bezpečnostní zprávu.

 
Bezpečnostní experti zase zkoumají, jak skutečnost, že Spojenými státy bude podle jejich zákonů zakázáno používat americkou technologii v jeho práci, může ovlivnit Spojené království. Z tohoto důvodu společnost plánuje nahradit americké mikročipy čínskými, což znamená, že podle tvrzení britských tajných služeb nebudou tyto systémy prý tak bezpečné.
 
Místo toho, podle zdrojů publikace, Londýn investuje do britských společností, jakož i do systémů partnerských zemí, aby konkurovaly společnosti Huawei.Stanovili si úkol vytlačit Číňany z tohoto pole do roku 2023. Na druhé straně se experti obávají, že v případě reakce a odchodu systémů Huawei mohou přestat fungovat systémy 3G a 4G, kterých se týká čínské vybavení.
 
Současně nyní Spojené království v zásadě vyvíjí nový koncept vztahů s Čínou, zejména po potlačení protestů v Hongkongu. Londýn má navíc v úmyslu se méně spoléhat na Čínu, pokud jde o zdravotnické výrobky, a také připravit čínské společnosti o možnost koupit strategicky významné britské firmy, napsaly The Times.

(kou, prvnizpravy.cz, thetimes.co.uk, foto: arch.)