Svátek má: Albert

Zprávy

Velikost textu:

Trumpův poradce McMaster: Válka se Severní Koreou se blíží každým dnem

Trumpův poradce McMaster: Válka se Severní Koreou se blíží každým dnem

Herbert Raymond McMaster, poradce pro národní bezpečnost prezidenta Trumpa, řekl v sobotu pro TV Fox News, že možnost války se Severní Koreou narůstá každým dnem, když se problém jaderného programu v KLDR nevyřeší.

Herbert Raymond McMaster, poradce pro národní bezpečnost prezidenta Trumpa
4. prosince 2017 - 06:40

"Myslím, že nebezpečí konfliktu každým dnem vzrůstá," řekl McMaster Bretu Baierovi z Fox News na fóru Reagan National Security Forum v Kalifornii. "To znamená, že závodíme. Musíme závodit, abychom mohli tento problém vyřešit. "

"Existují způsoby, jak tento problém vyřešit bez ozbrojeného konfliktu, ale je to závod a protože se blíží cíl, tak nezbývá mnoho času," řekl v rozhovoru Herbert Raymond McMaster.

Minulý týden vypustila Severní Korea svou nejnovější mezikontinentální balistickou raketu, která letěla o 1000 kilometrů výše než raketa během prvního startu v červenci.

McMaster řekl Baierovi, že jaderné ambice diktátora Severní Koreje Kim Čong- Una jsou nejvážnější hrozbou národní bezpečnosti, které Amerika čelí.


"Největší bezprostřední hrozba pro Spojené státy a pro svět, kterou představuje režim v Severní Koreji a jeho pokračující snaha v rozvoji jaderných raket na dlouhou vzdálenost," uvedl McMaster.

McMaster dodal: "Je tedy nesmírně důležité spolupracovat se všemi našimi spojenci, partnery a všemi mezinárodními organizacemi, abychom přesvědčili Kim Čong-Una, že pokračování v těchto pokusech je pro něj a jeho režim nebezpečné."

"My se pořád dozvídáme, jak je to v té Koreji hrozné, jak tam vládne diktatura, jak tam umírají lidé hlady, ale jak je tedy možné, že je to přezbrojená země, že mají tak velký vojenský potenciál a jak je možné, že mají přístup k nukleárním technologiím? A najednou se ukazuje, že to je ten hlavní problém,  že ten Kim Čong-un není takový diktátor, že to je jen špička pyramidy, diktující způsob života v KLDR. On není tvůrcem vojenské doktríny, on jenom chce, aby KLDR byla uznána termonukleární velmocí," řekl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz  Zdeněk Zbořil.

I když poslední start severokorejské balistické rakety nebyl dokonalý, tak McMaster upozornil, že Severní Korea se pokaždé zlepšuje, pokud provádí test, a to i v případě, že se nepodaří.

"Je jasné, že pokaždé - kdykoliv - provede start další rakety nebo  jadernou zkoušku, tak se zlepšuje," řekl McMaster. "A to, zda je to úspěch nebo neúspěch, není tak důležité jako pochopení, že se v průběhu let poučili z neúspěchů, zlepšují se, a tím zvýšili hrozbu pro nás všechny."

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)