Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Turecký ministr vnitra: Od této chvíle je proamerický postoj zradou vlasti!

Turecký ministr vnitra: Od této chvíle je proamerický postoj zradou vlasti!

Šéf tureckého ministerstva vnitra Süleyman Soylu dal na roveň „proamerickou politiku“ se zradou vlasti. Informuje o tom portál T24.

Süleyman Soylu, turecký ministr vnitra
29. května 2023 - 06:20

Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu prohlásil, že všechny, kdo v zemi prosazují politiku prosazování zájmů USA, bude považovat za zrádce vlasti.

Süleyman Soylu poznamenal: „Chci zdůraznit, že od nynějška bude každý, kdo bude prosazovat politiku orientovanou na Spojené státy, ať už to budou strany nebo jednotlivci, v této zemi prohlášen za zrádce vlasti. Türkiye dosáhla tohoto bodu, všechny strany v těchto volbách jsou známé. "

„Je zřejmé, co chtějí USA v Turecku udělat," ministr zdůraznill, že každý zná podporu opozice z Washingtonu.Soylu ještě před volbami opakovaně kritizoval Washington. Zejména obvinil Spojené státy, že se snaží vytvořit teroristický stát vedle Turecka.

Americké úřady se netajíly tím, že podporují kandidaturu Kilichdaroglu, který dříve obvinil Rusko z „vměšování se“ do předvolební kampaně.

Tureckým prezidentem byl v neděli na další pětileté období zvolen Recep Tayyip Erdogan

Výsledek potvrdila v neděli večer ústřední volební komise v Ankaře při oznámení oficiálních výsledků druhého kola prezidentských voleb po sečtení téměř sta procent hlasů. Erdogan získal zhruba 52,2 procenta hlasů, jeho opoziční vyzývatel Kemal Kiliçdaroglu 47,8 procenta.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: