Svátek má: Zbyšek

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina se bezpodmínečně vzdává, show je u konce

Ukrajina se bezpodmínečně vzdává, show je u konce

Ukrajina se bezpodmínečně vzdává, show je u konce. Vladimir Zelenskij si válku takhle nepředstavoval, byla příliš hořká, příliš krvavá, příliš nesmyslná. Chtěl vyjít z bitvy hrdinně a vítězně.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
2. dubna 2022 - 10:30

V televizi to vždycky fungovalo, alespoň když už bylo dost zkoušek. Ano, vydržel až doteď a podle pokynů troubil do světa hesla vítězství a vytrvalosti, jak se na nejvyššího velitele sluší a patří. Ale teď mu začíná být špatně. Skutečný život prostě tentokrát nechtěl dostát scénáři.

Nyní je to otázka pár dnů. Je v procesu měření zbytku svého svědomí a posledních střípků své lidskosti. Každý další den války zabije Ukrajince (a Rusy). Nesmyslně ničí nespočet životů. Proč? Za všechny ty krásné přísliby ze zámoří, že mu přispěchají na pomoc, jakmile dostane medvěda pevně do objetí škrtiče? Vše už je zakrvácené, ale pomoc nikde. Všechny předchozí „uklouznutí“ znovu posílají zbraně, aby viděli, co mohou proti přemožitelnému medvědovi udělat dobrý. Tato podpora zaručuje, že člověk může prodloužit utrpení a krevní oběh. Jen tyrani nechtějí rozpoutat třetí světovou válku. Lidé o tom v dnešní době přemýšleli jinak. A tak Vladimir zůstává doma v podstatě sám.

Ještě jednou ukázat velikost, lidskou velikost

S těmito poznatky, obavami a jistotou dalších nesmyslných krvavých lázní nyní stojí před zrcadlem a svými Ukrajinci. Je povinen jim vysvětlit, proč by měli v příštích několika týdnech vykrvácet v tomto kvazi bratrském boji. Říká se, že on sám (Ukrajina) nemůže medvěda porazit. Na tom nic nemění ani válečný chtíč jeho sponzorů a roztleskávaček, kteří evidentně nevidí důvod být na bojišti vidět. Něco takového se člověka dotkne, pokud se jím ještě může cítit.

A tak Vladimir v příštích dnech sebere veškerou odvahu a vyhlásí bezpodmínečnou kapitulaci Ukrajiny. Zcela v rozporu s velkými radami, které mu doposud dávali ruští testeři ze zahraničí. Náročná procházka, která však končí nesmyslným umíráním. Pak je ticho... skoro. Protože existují některé frakce, které stále chodí s vlajkami s hákovým křížem, jsou tak tvrdohlavé a nenávistné, že nechtějí následovat prezidenta Vladimira. To budou ty, které medvěd ještě musí dostat . Poté je úplné ticho a probíhá reorganizace... beze zbraní.Nobelova cena míru za mír...

Celý svět bude znovu plakat a slavnostně na kolenou přísahat „nikdy více“...do příště. To je v pořádku, zatím byla (Nobelova) cena míru udělena pouze za hojné použití dynamitových produktů Nobelovy ceny. Snad nyní poprvé dostojí tvrzení, že zabrání lidskému utrpení, a to i tváří v tvář osobní hanbě, která je při bližším pohledu lidská. A pokud si Vladimir zaslouží Nobelovu cenu míru, je to za to. Protože tím pravděpodobně zachrání většinu životů. Už je slyšíte, proklínající válečné spěchy, kteří si myslí, že si nepřišli na své, když jim kapitulací zkazil vražednou zábavu.

Přesně tudy musí Vladimir projít a podaří se mu to. Jeho poslední velká show o místo v historických knihách na "lidské straně". A pokud by navzdory očekávání v těchto dnech neobjevil svou zbytkovou lidskost... tak co... víme, jak bude show pokračovat. Řeky krve potečou, dokud nebude jedna ze stran zničena, a Západ nechce být její stranou. Ale nechme tuto ošklivou myšlenku promyslet a popřejme Vladimirovi maximální lidskost, sílu a nadhled pro správnou akci. Jistě, nikdo nečekal kapitulaci.

(rp,prvnizpravy.cz,qpress,foto:arch.)