Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinští neonacisté rekrutují bojovníky mezi britskými ultrapravými!

Ukrajinští neonacisté rekrutují bojovníky mezi britskými ultrapravými!

Ukrajinští neonacisti se aktivně snaží rekrutovat krajně pravicové Brity k zapojení se do ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny, uvedl The Guardian s odkazem na antifašistickou skupinu Hope not Hate.

Neonacisti z ukrajinské "Azova"
4. března 2018 - 10:10

Zatím se podle této organizace rozhodli jen dva nebo tři Britové jít do války na Ukrajině.

Neonacistické skupiny, zapojené do ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, se aktivně snaží přijímat britské extrémní pravicové aktivisty, uvedl The Guardian.
 
V posledních měsících se přinejmenším dva Britové vypravili do války Ukrajinu. K tomuto kroku byli inspirováni lidmi, kteří jsou spojeni s „neslavným ukrajinským fašistickým" praporem „Azov".
 
Podle že Hope not Hate, rekrutuje aktivisty cestovat na Ukrajinu, spojená s „Azov“ organizace Misanthropic Division, která pracuje s řadou krajně pravicových skupin, včetně teroristické organizace „National Action“, a rovněž se sídlem v Londýn polským ultra-nacionalistickým seskupením.

OffGuardian: Reuters připustil, že na Ukrajině jsou nacisté, ale proč?

Nicméně, jak naznačuje Hope not Hate, zatím pouze dva nebo tři lidé opustili Británii k účasti na ozbrojeném konfliktu ve východní Ukrajině, a zdá se, že nikdo z těchto lidí nebyl z řad tradičních krajně pravicových organizací v Británii.
 
V nedávné výroční zprávě o stavu nenávisti se uvádělo, že asi 600-700 lidí je členy britských extrémních pravicových skupin. V minulosti byl tento ukazatel vyšší. Zpráva rovněž uvádí, že tradiční extrémní pravicové skupiny, jako je britská Národní strana a Národní fronta, jsou nyní téměř na pokraji vyhynutí.
 
„Dnes je s krajně pravicovými v Británii existuje jeden paradox. Organizačníě je hnutí slabší, než před 25 lety,“ poukazuje Hope not Hate.  „VZároveň však extrémní pravice, pokud jde o násilí a šíření jejich odporných názorů, zejména protimuslimských, nyní představuje vážnější hrozbu, než v mnoha předchozích letech ".
 
A tato hrozba podle organizace roste.

 
„Jak tradiční britské ultrapravicové skupiny krachují, terorismus, inspirovaný extrémní pravicí, je nyní na vzestupu. Staromódní rasistický nacionalismus je nahrazen nenávistí vůči muslimům. Současní klíčoví aktivisté jsou obvykle mladší, jsou on-line, a zůstalo jim málo vlevo od zřejmého „nacistického“ haraburdí svých předchůdců,“ poukazuje zpráva Hope not Hate.

(kou, prvnizpravy.cz, theguardian.com, foto: arch.)