Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Více peněz, více válek, více mrtvých těl

Více peněz, více válek, více mrtvých těl

Ukrajina požaduje od Německa 500 milionů dolarů měsíčně, aby tamní státní aparát finančně nezkolaboval a ukrajinská armáda mohla dál fungovat, píše Wolfgang Hübner v komentáři na německém webu PiNews.

Ilustrační foto
26. října 2022 - 06:20

Ukrajinský režim chce nejen stále více zbraní, ale také stále více peněz ze západních hodnot. Jen z Německa má do Kyjeva každý měsíc proudit 500 milionů dolarů, aby tamní státní aparát finančně nezkolaboval a ukrajinská armáda mohla fungovat dál. Jinými slovy, v Berlíně je zapotřebí dalšího rozmachu, aby válka pokračovala a dále ruinovala Putina. Vzhledem k tomu, že žádné německé sebepoškozování dosud nebylo pro tyto cíle příliš velké, lze očekávat další, zvláště když dalších pár miliard dluhů ničících budoucnost už není důležitých. Alespoň ne pro berlínský vazalský kartel.

A proč by mělo rychle stárnoucí většinu německých voličů zajímat, jestli jsou hypotéky na budoucnost země, která zažívá rychlé populační změny, stále větší a větší? V žádném případě se nebojí kritiky ze strany předních médií, právě naopak: stále více potřebných lidí v potravinových bankách, vážná ztráta příjmů za miliony kvůli inflaci, rychle se zvyšující počet bankrotů firem – každý, kdo chce psát nebo hlásit příliš kriticky o tom může napsat. Ale pak už ne na stálých pozicích s měsíčním platem včetně sociálního pojištění, ale jen zdarma a se ctí na sociálních sítích.Veřejnost v Německu by rozhodně neměla být obtěžována tak nepříjemnými skutečnostmi, jako jsou strašlivé lidské ztráty na Ukrajině. Podle posledních zpráv „Open Source Intelligence“ (OSINT), západního zdroje pro shromažďování a vyhodnocování volně dostupných faktů, který má velký význam zejména pro tajné služby, ale také pro média, se ukrajinské ztráty prý Celkem bylo zabito asi 387 000 lidí, kteří byli členy armády! Ztráty mezi žoldáky a dobrovolníky z Polska, pobaltských států a Rumunska jsou zatím uváděny jako 31 240 mrtvých.

Čísla OSINT se vypočítávají pomocí souhrnů pohřebních ústavů, výtažků z márnice a analýzy rádiového, mobilního a satelitního vysílání silami AFU. Odpovídající informace o ruských ztrátách nejsou k dispozici, ale měly by být výrazně nižší kvůli ruskému stylu boje. Výše uvedené údaje mohou být nepřesné nebo (doufejme!) příliš vysoké – jsou dostatečně děsivé a hovoří o monstrózním utrpení. Z tohoto důvodu by se o těchto zjištěních z OSINT v Německu nemělo ani diskutovat. Spíše má být do Kyjeva převedeno nespočet milionů daňových poplatníků. Ale to znamená více peněz, více válek, více mrtvol.

(rp,prvnizpravy.cz,pinews,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%