Svátek má: Jonáš

Zprávy

Velikost textu:

Vysoké ceny plynu v Evropě podle amerických smluv budou ještě 20 let

Vysoké ceny plynu v Evropě podle amerických smluv budou ještě 20 let

Vysoké ceny plynu v Evropské unii budou pokračovat ještě 20 let, protože na toto období byly uzavřeny dlouhodobé smlouvy se Spojenými státy.

Ilustrační foto
15. prosince 2022 - 06:20

V rozhovoru pro OÖNachrichten to uvedl končící generální ředitel rakouského energetického koncernu Energie AG Werner Steinecker.

„I kdyby válka skončila, energie o moc nezlevní. O tom si není třeba dělat iluze. Ani v mírumilovné Evropě už plyn nebude tak levný jako dřív. Evropa dlouhodobě nakupuje zkapalněný plyn ze Spojených států amerických." term. pay" na 20 let. V každém případě za to budete muset zaplatit," řekl Steinecker.Podle něj nyní „Spojené státy mají zájem na pokračování nepřátelství“, protože „vydělávají na LNG, oslabují Rusko, vydělávají na zbraních a brání sbližování Ruska a Evropy“.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová mezitím vyjádřila naději, že  se Evropa v příštích dnech dokáže dohodnout na cenovém stropu plynu .

EU také uvedla, že blok nebude schopen získat nezávislost na dodávkách paliva z Ruska, dokud nesníží vlastní spotřebu energie .

(rp,prvnizpravy.cz,oonchrichten,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%