Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

YouTube nenalezl žádné důkazy ruského zásahu do referenda o Brexitu!

YouTube nenalezl žádné důkazy ruského zásahu do referenda o Brexitu!

V YouTube nenašli důkazy nasvědčující jakýkoliv ruský zásah do referenda o výstoupení Velké Británie z Evropské unie, sdělila ředitelka společnosti pro vztahy s vládními strukturami Juniper Downsová.

Ilustrační foto
9. února 2018 - 10:15

Slyšení na téma „falešných zpráv" proběhlo během návštěvy delegace Britského výboru pro digitální technologie ve Washingtonu. Zúčastnili se jí zástupci společností Google, YouTube, Facebook, Twitter, CNN a CBS.

„Provedli jsme důkladné vyšetřování ohledně referenda o Brexitu a nenašli důkaz vměšování Zkontrolovali jsme všechny inzeráty, které mají nějakou souvislost s Ruskem, a nenašli důkaz, že naše služby byly použity k zasáhu do průběhu referenda,“ citovala Downsovou RIA Novosti.

Británie donutila Facebook, aby vyšetřil ruský zásah do brexitu!
Facebook: Rusko vynaložilo na „vměšování“ do Brexitu 97 centů!

Dříve podobné prohlášení vyslovila mikroblogová služba Twitteru, která také našla žádný náznak, že se Rusko snažil ovlivnit výsledek hlasování.

Britští poslanci se nadále vyšetřuje údajnou „ruskou intervenci“ v referendu o Brexitu, třebaže vláda přiznala, že takové důkazy nemá.


Rusko je na Západě opakovaně obviňováno, že se snaží ovlivňovat volby v různých zemích. V Moskvě byla všechna obvinění odmítnuta a označovala je za neopodstatněné a poznamenala, že nikdo nepředložil žádné důkazy podporující „vměšování“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)