Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Západ k Nord Stream: Když si to Rusové „rozbili“, tak ať si to opraví!

Západ k Nord Stream: Když si to Rusové „rozbili“, tak ať si to opraví!

Nord Stream AG se sídlem ve švýcarském Zugu chce rychle nechat prověřit možnost oprav sabotáží poškozeného plynovodu Nord Stream 1.

Ze stavby plynovodu
30. září 2022 - 06:20

V současné době probíhají jednání s úřady v příslušných zemích o získání přístupu k poškozeným úsekům. Na takových plánech pracuje i Nord Stream 2 AG.

Na dvou plynovodech v Baltském moři Nord Stream 1 a Nord Stream 2 byly provedeny sabotáže. Dodnes není jasné, kdo tyto útoky provedl. Německý státní rozhlas a zástupci starých stran se v současné době snaží vše přenést na Rusko. Pravděpodobně doufají, že při dostatečném opakování těchto obvinění bude dostatek této diskriminace a diskreditace Ruska na občany. Navíc se zdá, že berlínský „semafor“ (koaliční vláda) o rychlé objasnění pozadí tohoto teroristického činu opravdu nemá zájem. Cítíte nápadnou zdrženlivost.


Provozovatelé plynovodů už naopak jednali. Nord Stream AG (vlastník Nord Stream 1) plánuje opravit svůj poškozený plynovod co nejdříve, je již v kontaktu s úřady zemí, v jejichž mořských zónách byly škody zjištěny. Protože zatím nejsou k dispozici žádné obrázky úniků, prvním úkolem je definovat poškození. Teprve poté lze vyhodnotit možnost opravy a blíže určit dobu jejího trvání.



Podobné prohlášení je učiněno u Nord Stream 2 AG (vlastník Nord Stream 2). I zde je určení druhu a rozsahu poškození nejvyšší prioritou. Mluvčí společnosti Ulrich Lissek podle n-tv řekl, že „nikdo v tuto chvíli nemůže vážně říct, jak to tam dole vypadá“.

Obě provozní společnosti jsou buď většinovým vlastníkem (Nord Stream AG 51 procent) nebo stoprocentním (Nord Stream 2 AG) společností Gazprom se sídlem v Petrohradu. Většina Gazpromu (50,002 procenta) patří Ruské federace. Jinými slovy: Rusko tyto opravy zaplatí!

Takže tvrdit, že Rusko poškodilo potrubí, když se Rusko chystá provést a zaplatit za opravy samo, vyžaduje mít bujnou fantazii, podobnou té co má britská tajná služba.


(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)