Svátek má: Evžénie

Zprávy

Velikost textu:

V době pandemie přicházejí US vojáci do Dunkerque, aby si „zacvičili“

V době pandemie přicházejí US vojáci do Dunkerque, aby si „zacvičili“

V úterý 23. února dosáhl výskyt  ve francouzském městě  Dunkerque 900 případů Covid-19 na 100.000 obyvatel. Místní úřady zavedly nová opatření, aby zabránily opětovnému lock-downu.

Výsadek amerických sil
27. února 2021 - 10:10

Shodou okolností také od 23. února se vyloďují americké jednotky, přicházející ze země, která byla postižena pandemií podle Univerzity Johnse Hopkinse nejvíce na světě, oficiálně se vylodily ve městě, aby se usadily v regionu na několik týdnů, výsadek proběhne v několika vlnách. Zatímco v oblasti se pohybují američtí vojáci, francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran se rozhodl provést místní rekonfiguraci.

Mlčení francouzských médií. Během tiskové konference starosty Dunkerque Patrice Vergriete, která se konala během úterý 23. února, byli přítomni francouzští novináři, aby se starosty zeptali na situaci a na to, co město plánuje udělat. Ale ani jeden novinář se nezeptal starosty, zda by vylodění 350 amerických vojáků, jak bylo oznámeno prefekturou Hauts de France 16. února, mohlo představovat nebezpečí pro zdravotní bezpečnost Francouzů a přímo pro obyvatele Dunkerque .

Debatám o nárůstu epidemie, zejména britské mutace v Dunkerque, překvapivě uniká novinka z této oblasti, přistání anglicky mluvících vojáků.

„Stovky vojáků v současné době procházejí Marck-en-Calais pro operaci „Mušketýr“, která se uskuteční v Německu, hlásí titulky 24. února  Francie 3 Hauts-de-France, a oznamuje, že od 23. února „vojenská vozidla a kontejnery projíždějí ulicemi města“, protože „přijíždějí připravit letiště Calais-Marck, aby v nadcházejících dnech mohlo přijmout 280 vojáků americké armády i tuny vybavení a zásob “. 24. února během návštěvy francouzského ministra zdravotnictví Oliviera Vérana v Dunkerque bylo opět ticho, jako kdyby do oblasti vůbec nepřišly stovky vojáků ze Spojených států s rizikem kontaminace anglickou mutací. Francouzští novináři se ministra na toto téma nezeptali.

Nicméně  Le Figaro ze dne 24. února uvádí,  že „místní volení úředníci upozornili v polovině února na vypuknutí epidemie v Dunkerque, s více než 70%  anglické mutace v tomto městě tak blízko do Anglie.“  La Voix du Nord uvedl, že 10. února se část amerického výsadku už objevila na letišti v Marcku. „V této aglomeraci s 250 000 obyvateli, z nichž „ každý týden onemocní každý stý “, budou víkendové výlety možné pouze z určitých důvodů, uzavřeny nepotravinářské obchody a deset největších nákupních center již nebude fungovat.“


Poté, co jsme byli informováni,  že tisíce členů amerických ozbrojených sil odmítají vakcínu proti Covid-19 a že Covid-19 zabil  více obyvatel USA než během posledních tři válek, klademe si proto otázku tohoto příchodu vojáků Spojených států, dokonce si klademe otázku, zda by příchod 10. února některých členů amerických sil nezpůsobil tento nárůst případů? Píše autor článku v Observateur Continental.

Francouzský portál Observateur Continental zaslal e-mail zástupci ředitele kabinetu městské komunity v Dunkerque a tiskové službě francouzských ozbrojených sil s žádostí o písemného potvrzení, že: Neexistuje žádné nebezpečí, aby obyvatelstvo od amerických vojáků v Dunkerque uprostřed epidemické krize nebylo kontaminováno britskou mutací koronaviru? Nemůže přítomnost amerických vojáků ještě více kontaminovat oblast Dunkerque a okolí?   Obyvatelé se nesmí volně pohybovat v oblasti a jak je to  s pohybem amerických vojáků? Nikdo neodpověděl.
 
Kromě toho, jak naznačuje  Ouest-France , „před Dunkerque přiváží Ro-Ro Endurance část vrtulníků 1. bojové letecké brigády “,„ Týká se to příletu asi třiceti vrtulníků z 1. bojové letecké brigády, jednotky patřící k 1. pěší divizi se sídlem ve Fort Riley v Kansasu “a„ v Evropě budou nasazeny hlavně Black Hawks pro období 9 měsíců v rámci operace  Atlantic Resolve “.

Uprostřed globální pandemie a uprostřed místní rekonfigurace s enormními omezeními přicházejí američtí vojáci z Řecka do Dunkerque, aby se připojili k operaci Mušketýr, která projde přístavem Dunkerque a letištěm Calais-Marck a která se uskuteční v Hauts-de-France od 23. února do 31. března...

(rp,prvnizpravy.cz,Observateur Continental,foto:Observateur Continental)