Svátek má: Marie

Komentáře

Nenávist nemůže být program

Žádný člověk, o národu a státu ani nemluvě, nemůže vzkvétat, když základním smyslem jeho života je pěstování nenávisti. To napsal Batul.


Já s tím naprosto souhlasím. On to uvádí v souvislosti s Ukrajinou, ale platí to však obecně. Kdyby  Slovensko nebo Česko, po rozdělení našeho společného státu, napřelo veškeré politické snažení k tomu, aby vyvolalo mezi našimi zeměmi nenávist, tak věřím, že by se jim to za 15 až 20 roků, možná i dřív, povedlo. Nemyslím tím nějaké takové pokusy rozhádat nás, jaké zažíváme od naší vlády v poslední době. Mám na mysli vytrvalou a důslednou snahu pěstovat nenávist už od dětí úpravou historie a u ostatních nalézáním nových a nových „důkazů,“ jak na přátelské vztahy doplácíme. Nenávist se totiž pěstuje mnohem lépe, než přátelství. Snaha hodit své vlastní neúspěchy na někoho jiného, je první snahou všech politiků světa. A pokud se tato snaha odněkud finančně štědře dotuje, pak je na obzoru nějaká barevná revoluce.

Berme prosím ukrajinskou zkušenost jako vážné varování. Jednou probuzená, hýčkaná a podporovaná nenávist je přivedla nejdříve k občanské válce a následně k válce s Ruskem. Hlavně pro nás, obyčejné lidi je nenávist cestou do pekla. My to totiž odneseme nejvíc. Otcové a matky nenávisti, to s posluhujícími poskoky, když bude nejhůř, vyřeší prozřením. Potom vklouznou do nových kabátků, ale maskáče to nebudou. V těch budou ti, co jim uvěřili a nasáli jejich účelovou nenávist. Ti si to vyžerou až do dna. Kocour Batul toho napsal hodně. Nevím, jak je starý, ale určitě je moudrý. Někdy stačí i jedna jeho věta.

Nenávist je jako bumerang, jak ji jednou vyšlete, vždycky se vrátí. Všichni to mějme stále na paměti. Podporujme život ne smrt.

Karel Petřík

Od ministryně obrany k ministryni války?

Od ministryně obrany k ministryni války?

Karel Petřík 

31. srpna 2025
Tak použití taktických jaderných zbraní na Ukrajině nás podle ministryně Černochové neohrozí. Paní ministryně si patrně neuvědomuje, že by tím došlo k porušení tabu pro použití jaderných zbraní, které vydrželo od roku 1945, tedy 80 roků.

I bližního s jiným politickým názorem můžeme mít rádi

I bližního s jiným politickým názorem můžeme mít rádi

Karel Petřík 

19. srpna 2025
Neberme střety politiků jako normu našeho chování k lidem s jiným politickým názorem. Nenechme si vzájemně vnutit radikální nesmiřitelnost.

Rovnováha sil kontroly vzdušného prostoru v západním prostoru Pacifiku se mění?

Rovnováha sil kontroly vzdušného prostoru v západním prostoru Pacifiku se mění?

Karel Petřík 

11. srpna 2025
Neviditelné čínské stihačky J 20 přeletěly nejstřeženější vzdušný prostor v Asii – Cušimský průliv. Jak se může měnit rovnováha? Ta přece buď je nebo není.

Tyran bez ochranky, demokrat s malou armádou.

Tyran bez ochranky, demokrat s malou armádou.

Karel Petřík 

15. července 2025
Už nás nepřekvapí premiér demokrat, se zástupem těžkooděnců za zády, při besedě s voliči. Voliči mi čím dál víc připomínají poddané a jeho ochranka lancknechty. Zvykáme si rychle.

Mnoho tváří statečnosti

Mnoho tváří statečnosti

Karel Petřík 

4. července 2025
Nechci mudrovat co je statečnost. Raději uvedu příklady. Nedávno jsme vzpomněli na statečnost paní Milady Horákové. Její příběh se stal. Kdo z nás by se dokázal zachovat jako ona?

Bezpečnost k nezaplacení

Bezpečnost k nezaplacení

Karel Petřík 

29. června 2025
Souhlasíme se 3%, a raději s 5%, a klidně i s více procenty, když jde o bezpečnost, žádné procento není vyloučené.