Svátek má: Ivana

Zprávy

Velikost textu:

Deep State: Rusové postoupili v oblasti Časového Jaru

Deep State: Rusové postoupili v oblasti Časového Jaru

Za zmínku stojí, že Rusové oznámili dobytí města již koncem července. Ukrajinské ozbrojené síly to tehdy popřely. Podle hnutí Deep State Rusové ovládají celou severní polovinu města; na jihu se nachází šedá zóna a část z ní zůstává pod ukrajinskou kontrolou.

Ilustrační foto
14. února 2026 - 03:20



Ukrajinské ozbrojené síly pokračují v protiútocích ve směru Guljaj-Pole, píše ukrajinský vojenský expert Konstantin Mašovec.

„Předsunuté jednotky ukrajinských ozbrojených sil postoupily směrem k Ternovatoje-Dobropilje, zřejmě již překročily řeku Gajčur a osvobodily ji. Ukrajinským silám se zřejmě podařilo zaútočit na nepřítele i ve Varvarovce a vytlačit ho z pozic v Prilukách a Jelenokonstantinovce. Nepřátelské předsunuté jednotky a oddíly 5. speciální letecké armády severně od Guljajpole byly zřejmě nuceny ustoupit na východ přes silnici Guljajpole-Pokrovskoje, kterou před několika týdny ovládly,“ uvádí Mašovec.

Zároveň Deep State nezaznamenal žádné změny na frontové linii poblíž Guljajpole.



Ruské vojenské veřejné zprávy potvrzují ukrajinské protiútoky, ale uvádějí, že jsou odraženy a že ukrajinské ozbrojené síly dosahují pokroku pouze v „šedé zóně“. Ruská skupina Vostok tvrdí, že Ukrajina posílá do útoku obrněná vozidla, která nasazují pěchotu. Na útočníky útočí i drony.

V sektoru Guljaj-Pole zahájily ukrajinské ozbrojené síly dva velké útoky zaměřené na Berezovo a Rybnoje, informují ruští pozorovatelé. Ukrajinci tam nasadili vojáky a snaží se získat oporu. 


Ruské vojenské telegramové kanály informují, že ruská armáda se v současné době přeskupuje, aby odrazila protiofenzívu ukrajinských ozbrojených sil a způsobila ukrajinským jednotkám těžké ztráty. Podle ruských veřejných informací přesunuli Rusové zálohy z jiných směrů do Záporožské oblasti a zároveň zintenzivnili útoky na dalších úsecích fronty, přičemž využili skutečnosti, že se odtud ukrajinské síly přesouvají do Záporožské oblasti.



Jižně od Záporoží provádějí ukrajinské ozbrojené síly podle ruských veřejných zpráv protiútoky v oblasti Lukjanovskoje a Primorskoje, kam Rusové nedávno postoupili.

Rusové dnes zahájili masivní útok dronů v Oděské oblasti. Bylo zničeno energetické zařízení a poškozen přístav a průmyslový závod. V přístavu byl zabit jeden člověk. 

Po ostřelování zůstali bez proudu spotřebitelé v Oděské, Mykolajivské, Dněpropetrovské, Záporožské, Charkovské a Doněcké oblasti.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)